Zakup

Kupując używane E60/E61 należy – tradycyjnie przy zakupie auta używanego – baczną uwagę zwracać na jego bezwypadkową przeszłość. Naprawy płyty podłogowej pojazdu będą z pewnością skutkować gorszym prowadzeniem pojazdu. Naprawy z pozoru mało ważnych z punktu bezpieczeństwa elementów nadwozia jak błotnik czy maska z pewnością w przyszłości będą powodować zwiększoną korozję tych elementów. Z tego więc względu najlepiej kupić auto bezwypadkowe. Nawet za cenę zakupu auta słabszego i gorzej wyposażonego.Zakup anglika?

Wydawałoby się korzystnym zakup samochodu z Anglii i przełożenie kierowcy: takie samochody mi. za sprawą wysokich podatków drogowych (Road Tax) w Anglii są tam znacznie tańsze niż w naszej części europy. Można również kupić samochód już po przekładce. Przekładkę najlepiej zweryfikować za pomocą dekodera VIN-u.

Niestety. W E60 ściana grodziowa nie jest symetryczna. Przekładka będzie wiązała z masą spawania. Do tego dochodzi skomplikowana elektronika, liczne systemy. Przełożenie wszystkich wiązek to ryzyko ich uszkodzenia bądź złego połączenia. Dlatego odradzamy samochody po przekładce.

Diesel czy benzyna?

Należy mieć na uwadze, że większość tych aut, a szczególnie diesli przyjechało do nas z zachodu, gdzie olej napędowy jest tańszy niż benzyna. Zazwyczaj diesle mają jednak większy przebieg a ich naprawy są droższe. Z tego względu podczas diagnostyki komputerowej kupowanego samochodu bacznie zwrócimy uwagę na parametry dot. pracy silnika. Zwłaszcza jeśli wybierzemy diesla.

Jedna opinia nt. „Zakup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 58 = 65