Active Roll Stabilization

Czy narzekałeś kiedykolwiek na zbyt duże przechyły nadwozia Twojego samochodu podczas jazdy po łukach? Zapewne tak. Do tej pory drążki stabilizatora w samochodzie mogły być albo twarde ale podczas wjechania jednym kołem w dziurę było bardzo niekomfortowo, za na zakrętach zachowywało się bardzo dobrze. Albo drążki stabilizatora mogły być miękkie i samochód komfortowo zachowywał się przy najeździe na dziurę ale na zakrętach za to zbytnio się przechylał. System Active Roll Stabilization sprawił, że drążek stabilizatora nie musi być już kompromisem pomiędzy jednym a drugim.BMW E60 z systemem Active Roll Stabilization posiada specjalny siłownik który przechyla stabilizator osi przedniej i tylnej powodując tym samym napięcie go we właściwą stronę. Dzięki Active Roll Stabilization przechyły karoserii na zakrętach są praktycznie całkowicie zniwelowane.

Active Roll Stabilization zwiększa przyczepność gdyż opony dzięki niemu przylegają na zakrętach oraz zwiększa komfort jazdy.

Opinie „Active Roll Stabilization

  1. Znajomy kupił se E60 z tym systemem chwaląc się wszystkim obokoło że ma „aktywne zawieszenie”. Nie znam się na niemcach, tym bardziej na BMW więc mówie choć się przewieziemy. Ja handluje cytrynami. Po przejeżadże stwierdzam jednoznacznie: nie masz aktywnego zawieszenia, przynajmniej nie takiego jak w Citroenie.

    Miałem na placu stare C5 z Hydroactive. Mówię wsiądź i zobaczysz co to hydraulika… przejechał się i stwierdził: sprzedaje to BMW, heh.

      • Tylko, że komfort jazdy szczególnie po naszych dziurawych drogach w C5 II generacji (mowa o tym produkowanym po 2008 roku; błędnie nazywanej III generacją) jest sporo wyższy niż w E60 ponieważ nawet koła są sporo większe. Seryjnie 2.0 16v ma 225/55 R17 co daje koło 68cm średnicy, kółeczka 64 cm z E60 są malutkie. Pamętajcie, że BMW nie dało większych kół zmieniając model serii 5 z E39 na E60 jak zrobiło to większość producentów. Co było błędem.

        • Tak to prawda, w E60 zbyt dużo rzeczy pochodzi od E39. Tylko buda się zmieniła a w autach z początku produkcji to praktycznie technicznie ten sam samochód. Dlatego nie warto często szukać za wszelką cenę wyeksploatowanego E60, lepiej kupić ładne E39, szczególnie jak się ma do wydania około 23000 zł, kwota za którą nie kupi się zadnej fajnej E60.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2