LPG w E60?

Montaż LPG do samochodów to nie nowość w Polsce. Montaż tych instalacji w BMW rodził zawsze kontrowersje. LPG w BMW? Chyba starym… stare BMW, Audi z LPG… to się źle kojarzy. E60 produkowane jest już od 10 lat. Czy zasłużyło na miarę „starego BMW”? Moim zdaniem nie… ale czy można do niego założyć gaz? Przeanalizujmy korzyści i straty.

Ile spali gazu?

Gaz ma niższą kaloryczność na 1 litr niż benzyna, dlatego też jego spalanie w stosunku do zużycia benzyny wzrasta o około 20 – 30%. Jeśli ktoś nam mówi że na LPG samochód spali tyle samo co na benzynie… kłamie.

Czy LPG mi wybuchnie?

Wybuchające auta z instalacją gazową to czarny scenariusz sceptyków montażu LPG w samochodach, którzy uważają, że „jest jest dobry tylko do kuchenek i zapalniczek”.

Przeprowadzono jednak liczne testy polegające na podpaleniu samochodu z butlą LPG: bardziej niebezpieczny jest zbiornik benzynowy.

Czy gaz w E60 to wstyd?

Jeśli gaz w limuzynie kojarzy Ci się z dresami poruszającymi się E34 po tuningu wiedz, że LPG posiada w swoim samochodzie także… królowa Anglii.

Oszczędzanie nie powinno być powodem wstydu.

E60 z LPG? Nie sprzedam tego potem!

Faktycznie w przypadku E60 może się zdarzyć, że za rok czy dwa ciężko będzie go odsprzedać. Jeśli jednak planujesz swoją piątką jeździć dłużej niż 5 lat i chcesz oszczędzać na paliwie, nie przejmuj się tym! Dobra instalacja LPG w E34 czy nawet w E39 to tylko zaleta dla potencjalnego kupującego, pomijając może tylko modele M5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 72 = 78