Arnott miechy

Jedną z bardziej przykrych awarii, jaka może spotkać posiadacza BMW E61 jest awaria pneumatycznego zawieszenia tylnego NIVO. O ile kompresor zawieszenia i elektronika sterująca to elementy bardzo trwałe to same poduszki wymagają niestety wymiany, raz na jakiejś 10 lat.

ASO BMW i zakup 2 x partnumber 37126765602

Oczywiście najbardziej „prawowitym” rozwiązaniem byłaby wycieczka do ASO i zakup poduszek. Poduszek czy poduszki? Jeśli jedna „padła” to najprawdopodobniej taki sam los spotka i drugą. Dlatego poduszki pneumatyczne zaleca się wymieniać parami. Niestety oryginalne miech są dość drogie. Obecna cena jednej sztuki kształtuje się na poziomie 1577,00 zł brutto. Za dwie sztuki rachunek przekroczy 3000 zł.

Miechy Arnott

Rozsądnym rozwiązaniem jest więc zastosowanie tańszego zamiennika. Niezłej jakości zamiennikami są miechy Arnott. Są wykonane z wysokiej jakości trójwarstwowej gumy a producent oferuje 36 miesięczną gwarancję.

WAŻNE: poduszki w E61 są takie same po obydwu stronach! Lewa zamiennie pasuję z drugą! Niczym nie różni się poduszka z E61 LCI od tej z E61 sprzed liftingu.