Diesel

Z uwagi na ubogą ofertę doładowanych silników benzynowych w E60 (jedyna turbo benzyna oprócz ALPINA B5 S to 535i 306 KM) tego pojazdu z silnikiem diesla wydaje się zasadny.Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem BMW 5 z ropniakiem pod maską są problemy z zagazowaniem benzynowych silników wyposażonych w bezpośredni wtrysk paliwa (BMW N53).

BMW 3.0d są najlepsze?!

Wśród właścicieli BMW E46, E60 i E90 utarło się stwierdzenie, że 6 cylindrowe, rzędowe diesle BMW o pojemności są najlepszymi jednostkami napędowymi w tych samochodach. Opinia ta wynika z dość dużej liczby usterek w 520d oraz tak naprawdę niewiele większemu zapotrzebowaniu na paliwo „trzylitrówek”, szczególnie przy bardziej dynamicznej jeździe.

Opinie „Diesel

  1. W dieslach w E60 nie są wcale najgorsze filtry DPF jak każdy myśli ale te klapki kolektora ssącego. Wszystkie BMW z którymi przyjeżdża polski klient mają do zrobienia klapki. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest WYMIANA KOLEKTORA! Żadne usuwanie klapek gdyż powoduje to spadek momentu obrotowego na niskich obrotach i pogorszenie kultury pracy silnika!

    • W jaki sposób niby usunięcie klapek może pogorszyć elastyczność sporo dzięki nim jest lepszy i mniej zawirowany przepływ powietrza?

      Przecież klapka, nawet całkiem otwarta stanowi problem dla powietrza, zgadza się?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

41 + = 49