Diesel

Z uwagi na ubogą ofertę doładowanych silników benzynowych w E60 (jedyna turbo benzyna oprócz ALPINA B5 S to 535i 306 KM) tego pojazdu z silnikiem diesla wydaje się zasadny.Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem BMW 5 z ropniakiem pod maską są problemy z zagazowaniem benzynowych silników wyposażonych w bezpośredni wtrysk paliwa (BMW N53).

BMW 3.0d są najlepsze?!

Wśród właścicieli BMW E46, E60 i E90 utarło się stwierdzenie, że 6 cylindrowe, rzędowe diesle BMW o pojemności są najlepszymi jednostkami napędowymi w tych samochodach. Opinia ta wynika z dość dużej liczby usterek w 520d oraz tak naprawdę niewiele większemu zapotrzebowaniu na paliwo „trzylitrówek”, szczególnie przy bardziej dynamicznej jeździe.

Opinie „Diesel

  1. W dieslach w E60 nie są wcale najgorsze filtry DPF jak każdy myśli ale te klapki kolektora ssącego. Wszystkie BMW z którymi przyjeżdża polski klient mają do zrobienia klapki. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest WYMIANA KOLEKTORA! Żadne usuwanie klapek gdyż powoduje to spadek momentu obrotowego na niskich obrotach i pogorszenie kultury pracy silnika!

    • W jaki sposób niby usunięcie klapek może pogorszyć elastyczność sporo dzięki nim jest lepszy i mniej zawirowany przepływ powietrza?

      Przecież klapka, nawet całkiem otwarta stanowi problem dla powietrza, zgadza się?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

46 + = 53