BMW X5 E70

BMW X5 E70 to samochód sportowo-użytkowy zbudowany na bazie BMW E60/E61. Pojazd ten jest idealnym pojazdem dla osób chcących poruszać się autem wykorzystującym zaawansowane rozwiązania technologiczne zaczerpnięte z BMW serii 5 E60, ale również i F10/F11. X5 zostalo stworzone dla klientów ceniących wysoką jakość wykonania samochodu, ale jednocześnie chcących podążać za utopijną, współczesną modą. Modą posiadania SUV-a.

Silniki

E70 wykorzystuje układy napędowe stosowane w E60. Na całe szczęście BMW nie oferowało E70 2.0d z niedopracowanym dieslem N47 pod maską. Z tego względu praktycznie wszystkie silniki oferowane w E70 są godne polecenia.

Właściwości jezdne i komfort jazdy

Zarówno pod względem prowadzenia jak i pod względem komfortu jazdy E70 nie dorasta do pięt serii 5. W terenie X5 na standardowych, szosowych oponach nie ma szans z żadnym samochodem terenowym na terenowych klockach i napędem 4×4. Prześwit E70, wynoszący zaledwie 211 mm, jest niski, nawet jak na SUV-a.

Zawieszenie

W samochodzie zastosowano pneumatyczne zawieszenie. Pozwala ono na utrzymanie stałego prześwitu. Niestety koszty wymiany elementu sprężynę jest wysoki. Nieoryginalny tylny miech do BMW E70 kosztuje prawie 1000 zł. Po latach często wszystkie 4-ry miechy są do wymiany. Na pocieszenie warto dodać, że sprężyny śrubowe również ulegają uszkodzeniu po latach, choć ich wymiana jest tańsza.