BMW E61

E61 to oznaczenie 5-tej generacji BMW serii 5 w wersji kombi. Nie mamy tu do czynienia z dużym karawanem ale z umiarkowanej wielkości zgrabnym samochodem kombi, który ma zdecydowanie bardziej służyć do przewożenia wózka dziecięcego niż narzędzi na budowę czy towaru do sklepu.

Samochód jest prawie identycznej długości co sedan (różnica kilka mm). Jego masa, za sprawą większej karoserii jest jednak wyższa o około 160 – 170 kg a więc osiągi z tym samym silnikiem nieco gorsze.

BMW E61 - opinie

  1. Mam prywatne E61 i służbowego i40 Combi i dobrze wiem jak mały bagażnik ma ten pierwszy. i40 jest sporo krotsze a zaladuje o wiele wiecej. Trzeba jednak pamietac ze beema ma naped z tylu i sila rzeczy podloga bagaznika sporo wyzej tak samo miejsce w srodku na tylnej kanapie jest bardzo niewygodne.

  2. A ja nie planowałem zakupu BMW . posiadając wiele lat same VW chciałem znalezć w Dojczlandii jakieś wypasione B6 w kombi albo A6 . Kaplica ,chyba wszyscy takiego szukają . Całkiem przypadkiem napatoczyła się E61 520d 163KM ale moje pojęcie o BMW nie pozwoliło na zakup . Po chwili myśl powróciła i aaaaa co mi tam .
    Podsumowując : Jeszcze tak wygodnym autem nie jezdziłem . Większe i wygodniejsze od Paska B6 i zblizone do Audiny A6 a wyniosło mnie tylko 2 tys zł więcej niz planowałem . Nie zamierzam , jak to się mówi latać bokiem – wyrosłem z głupoty.
    Jak się okazuje ten silnik to najsłabsza wersja , jednak jesli to jest najsłabsza wersja , to ja nie chcę mocniejszej , bo i po co i gdzie .
    Ten zakup , to najlepszy zakup od kilku lat i tyle . Po półrocznej eksploatacji jestem zachwycony ; osiagami ,spalaniem , wygodą i pakownym bagażnikiem no i oczywiście wyglądem . pzdr

  3. Witam . Posiadam BMW E61 2.5d 2005 r. gdy wszedłem w jego posiadanie , skrzynia zmieniła biegi idealnie zero poślizgu . Któregoś razu pod moją nie obecność , pewien inteligenty kierowca podczas jazdy , zmienił tryb pracy skrzyni biegów z D na R auto zareagowało w wiadomy sposób (auuua ) . Skrzynia biegów przełączyła się w tryb awaryjny , udałem się na warsztat . Podłączona komp. skasowano błąd . Jednak na wyświetlaczu który pokazuje dany tryb w którym jest skrzynia biegów np D podczas jazdy w prawej strony widnieje mały trójkąt z wykrzyknikiem w środku . Skrzynia zmienia biegi niby tak jak powinna , aczkolwiek już nie tak jak tym zdarzeniem . Minimalnie jest odczuwalny poślizg w momencie już przejścia na kolejny bieg . Ktoś coś poradzi ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 1 =